X

מאגר הדירות
של האגודה הסטודנטיאלית

בית המדריך למחפש

המדריך למחפש

ריכזנו בשבילכם\ן  את ההמלצות העיקריות למציאת דירה ומעבר דירה מוצלחים- יאללה מתחילים! 

 • איך מחפשים דירה?

  שוק הדירות הסטודנטיאלי- עונת השכירות בב"ש נמשכת כחצי שנה (ממאי עד סוף אוקטובר). כיום יש יותר היצע מביקוש, ולנו זה טוב.  

  הכר את השכונה

  השכונות הסטודנטיאליות מציעות מגוון שירותים, פאבים, מסעדות ועוד דברים שחשובים לכולנו כשאנחנו מחפשים מקום מגורים. היכרות עם השכונות השונות תעזור לכם לקבל החלטה על פי הפרמטרים החשובים לכם אישית.

   שכונה ו' (איזור רינגלבלום)- גובלת בחלקה הצפוני של האוניברסיטה. רינגלבלום הוא הרחוב הראשי בשכונה, יש בו שדרת פאבים מגניבה שמחייה את השכונה.

   שכונה ד' - לחובבי הרפתקאות ובילויים. השכונה המערבית לקמפוס כך שרחוב רגר (הרחוב הראשי שחוצה את העיר) הוא בעצם הגבול שלה והיא נמשכת עד אזור בר גיורא.

   שכונה ג' - נמצאת מדרום לבי"ח סורוקה. ניתן לשכור שם דירה שווה וגדולה במחירים נוחים. יכולה להיות נוחה מאוד ללומדים בפקולטה למדעי הבריאות. 

   שכונה ב' - רחוקה יותר מהאוניברסיטה, אך ידועה בסביבה הנעימה והנקייה שלה. יש בה לא מעט פאבים ובתי קפה ובשנה האחרונה הוקם פארק הסופרים שמהווה סצנה בפני עצמו.

  ידע זה כוח

  ככל שתראו יותר דירות כך תצברו יותר ידע לגבי שוק הדיור ולגבי מהי דירת חלומותיכם. רוצים לדעת כמה הדירה אמורה לעלות לכם? בדקו במחשבון הדיור. לא הולכים לראות דירה בלי צ'ק ליסט- על מנת לא לפספס דברים שחשובים לכם בדירה בעת סבב חיפוש דירות, העזרו בצ'ק ליסט והגיעו מוכנים לכל תרחיש.

  חכמת ההמונים

  כסטודנטים, יש בידינו כוח השפעה וידע רב. היעזרו בסטודנטים וותיקים, חברים שכבר גרים כאן ושתפו חוויות אחד עם השני. כמובן שמדור רווחה כאן בשבילכם/ן לייעוץ וליווי. 

 • יש דירה, מה עכשיו?

  חתימת החוזה

  הרבה סטודנטים שוכרים לראשונה דירה רק כאשר הם מתחילים ללמוד באוניברסיטה, כך שחשוב מאוד להגיע מוכנים לתהליך החתימה על החוזה עם בעל הדירה. קראו היטב את כל הסעיפים בחוזה (גם אם הוא ארוך), ושימו לב שכל מה שנכתב בו תואם את רוח השיחה שלכם עם הבעלים.

  ניתן לעיין בחוזה שכירות הוגן שפיתחה עיירית תל אביב ולהשתמש בו או לשאוב ממנו רעיונות לחוזה שלכם.

  תשלום השכירות

  במרבית החוזים נהוג לפרוס את תשלום שכר הדירה על 12 תשלומים (בחוזה לשנה), כאשר בעל הדירה מפקיד את הצ'קים בתאריך קבוע ומוסכם על שני הצדדים.

  ריהוט קיים בדירה - וודאו שכלל הריהוט השייך לבעל הדירה יצוין בנספח שיצורף לחוזה על מנת שלא יהיה בלבול בסיום החוזה לגבי הבעלות על הרהיטים השונים.

  שוכר חלופי - חשוב לוודא שקיימת אופציה בחוזה למציאת שוכר חלופי במידה ואתם או אחד השותפים תחליטו לעזוב את הדירה באמצע.

  בעלי חיים- אם ברצונכם להכניס בעל חיים לדירה, בדקו אם החוזה מאפשר זאת או לכל הפחות לא מונע את האופציה. כמו כן, בדקו עם בעל הבית האם זה מקובל עליו.

  יום המעבר

  ביום המעבר עצמו הקפידו לרשום את הקריאות בשעון המים, החשמל והגז. בהמשך יש להודיע לחברות השונות (חשמל, מים וגז) על חילופי השוכרים. זכרו להעביר את חשבון הארנונה בעירייה על שמכם  ולהגיש בקשה להנחת סטודנט בארנונה.

  חשוב לבדוק שאין לשוכרים הקודמים חובות כלשהם שטרם שולמו כדי שלא תופתעו בחשבון הראשון שתקבלו. דאגו שחובות אלו יוסדרו בהקדם האפשרי על ידי בעל הדירה או הדיירים הקודמים.

  טיפ ירוק

  בדקו בכל חברה ובעירייה אם קיימת אפשרות לקבל את החשבונות ישירות למייל במקום לתיבת הדואר – כך תוודאו שתקבלו את כל החשבונות במועד וגם תחסכו בנייר.